Esperal to lek stosowany w leczeniu alkoholizmu, który jest dostępny w aptekach w cenie od 200 do 250 zł. Lek ten jest stosowany w celu zmniejszenia objawów abstynencji i zapobiegania powrotowi do picia. Jest to zabieg, który wymaga wstrzyknięcia do organizmu i jest zazwyczaj wykonywany przez lekarza.

Po wstrzyknięciu Esperalu, trzeźwienie zaczyna się po około dwóch godzinach. W tym czasie alkohol zostaje wchłonięty przez organizm i zaczyna działać. W ciągu następnych kilku godzin, poziom alkoholu we krwi będzie się stopniowo zmniejszać.

Czas trzeźwienia zależy od wielu czynników, takich jak ilość wypitych alkoholi, wiek i masa ciała osoby, a także jej metabolizm. U osoby otyłej lub starszej, trzeźwienie może trwać dłużej niż u osoby młodej i szczupłej.

Trzeźwienie z Esperalem może trwać od kilku godzin do kilku dni. W zależności od ilości wypitych alkoholi, trzeźwienie może trwać od 8 do 24 godzin. W przypadku bardzo dużych ilości alkoholu, trzeźwienie może trwać nawet do kilku dni.

Esperal jest skutecznym lekiem w leczeniu alkoholizmu, ale należy pamiętać, że nie jest to lek, który może całkowicie wyleczyć alkoholizm. Jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, które może pomóc osobie w trzeźwieniu i zapobieganiu powrotowi do picia.