Jak załatwić wszywkę alkoholikowi?

Wszywka alkoholowa to jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia alkoholizmu. Jest to zabieg chirurgiczny, w którym implantowany jest lek, który blokuje działanie alkoholu. Lek ten jest wstrzykiwany do ścięgna mięśniowego, dzięki czemu pacjent nie może pić alkoholu.

Jeżeli pacjent chce i może podjąć leczenie, możemy umówić się na zabieg telefonicznie lub mailowo. Najważniejsze jest, by pacjent był całkowicie trzeźwy. Zalecamy minimum 24 godzinną abstynencję przed wprowadzeniem leku.

Podczas wizyty w gabinecie lekarskim lekarz przeprowadzi wywiad i oceni stan pacjenta. Następnie zostanie wykonany zabieg, który trwa około 30 minut. Pacjentowi zostanie wstrzyknięty lek, który zablokuje działanie alkoholu.

Po zabiegu pacjent powinien pozostać w gabinecie lekarskim przez kilka godzin, aby lekarz mógł monitorować jego stan zdrowia. Po wyjściu z gabinetu pacjent powinien unikać spożywania alkoholu przez minimum 6 miesięcy.

Wszywka alkoholowa może być skutecznym sposobem leczenia alkoholizmu, ale należy pamiętać, że nie jest to jedyny sposób. Pacjent powinien również skorzystać z porad psychologicznych i terapii, aby zwiększyć szanse na wyleczenie.

Podsumowując, wszywka alkoholowa to skuteczny sposób leczenia alkoholizmu. Jeżeli pacjent chce i może podjąć leczenie, możemy umówić się na zabieg telefonicznie lub mailowo. Najważniejsze jest, by pacjent był całkowicie trzeźwy. Zabieg trwa około 30 minut, a po jego wykonaniu pacjent powinien unikać spożywania alkoholu przez minimum 6 miesięcy.