Wykonanie wszywki jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie ciąży. Jest to jednak zabieg, który może mieć pewne skutki uboczne. Tuż po zabiegu miejsce wszycia tabletek może być podrażnione, zaczerwienione, lekko obolałe. To jednak naturalna reakcja organizmu na wykonany właśnie zabieg. Skutki uboczne wszywki są bardzo sporadyczne i należą do nich: nudności, wymioty, senność czy łatwe męczenie się.

Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza. Przede wszystkim należy zażywać leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, które zmniejszą podrażnienie i obrzęk. Warto też unikać aktywności fizycznej i nie nosić ubrań, które mogą uciskać miejsce wszycia.

Po wszyciu tabletek antykoncepcyjnych miejsce wszycia może się goić od kilku dni do kilku tygodni. W tym czasie może pojawić się lekkie krwawienie, które jest normalne. W przypadku jakichkolwiek poważnych objawów, takich jak silny ból, gorączka, długotrwałe krwawienie lub wyciek z miejsca wszycia, należy skontaktować się z lekarzem.

Wszywanie tabletek antykoncepcyjnych jest skutecznym sposobem na zapobieganie ciąży. Wszystkie skutki uboczne są jednak bardzo sporadyczne i można je zminimalizować, stosując się do zaleceń lekarza. Miejsce wszycia może się goić od kilku dni do kilku tygodni, a w przypadku jakichkolwiek poważnych objawów należy skontaktować się z lekarzem.