Czy wszywka jest za darmo? Odpowiedź brzmi nie. Wszywka Esperalu jest zabiegiem medycznym, który nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to, że pacjenci muszą zapłacić za lek i zabieg z własnej kieszeni.

Lek Esperal jest dostępny w cenie około 190 zł. Jest to zastrzyk, który jest wstrzykiwany pod skórę pacjenta. Jest to lek zawierający disulfiram, który ma na celu zapobieganie nadużywaniu alkoholu.

Koszt wszycia Esperalu waha się między 350-450 zł. Zabieg polega na wszyciu leku pod skórę pacjenta. Wszywka jest wykonywana przez lekarza, który wstrzykuje lek pod skórę i zszywa skórę wokół niego. Wszywka jest zazwyczaj wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Cena wszywki Esperalu może się różnić w zależności od placówki medycznej, w której jest wykonywana. Może być również wyższa, jeśli pacjent wymaga znieczulenia ogólnego.

Podsumowując, wszywka Esperalu nie jest za darmo. Pacjenci muszą zapłacić za lek i zabieg z własnej kieszeni. Koszt leku to około 190 zł, a cena implantacji waha się między 350-450 zł.