Czy po wszyciu esperalu można pić piwo bezalkoholowe? To pytanie jest często zadawane przez osoby, które chcą wyjść z alkoholizmu. Esperal to rodzaj implantu, który jest wszywany pod skórę i zawiera lek, który blokuje efekt alkoholu. Esperal jest stosowany w leczeniu alkoholizmu, aby pomóc pacjentowi w powstrzymaniu się od picia alkoholu.

Niestety, pić piwo bezalkoholowe po wszyciu esperalu nie jest zalecane. Piwo bezalkoholowe i inne napoje alkoholowe bezalkoholowe mają smak i zapach, które są bardzo podobne do napojów alkoholowych. Dlatego też, należy się powstrzymać od wypijania bezalkoholowego piwa czy wina, ponieważ utrudni to leczenie. Po wypiciu takiego napoju pacjent będzie odczuwać smak, podobny jak przy wypiciu alkoholu, co będzie prowadziło do oszukiwania samego siebie, a przez to utrudni wyjście z alkoholizmu.

Esperal jest bardzo skutecznym narzędziem w leczeniu alkoholizmu, ale aby było skuteczne, pacjent musi być całkowicie abstynentem. Dlatego też, należy unikać wszelkich napojów, które mają smak lub zapach podobny do alkoholu. Piwo bezalkoholowe nie jest wyjątkiem, dlatego też nie powinno się go pić po wszyciu esperalu.