Czy po 24 godzinach jestem trzeźwy?

Czy po 24 godzinach jestem trzeźwy? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy przeszli zabieg wszycia Esperalu. Esperal to lek stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Jest to sterylna tabletka wstrzykiwana pod skórę chorego, zazwyczaj w okolicy pośladków, po wcześniejszym użyciu miejscowego znieczulenia. Następnie wiąże się ze zszyciem rany zwykle wchłanialnymi szwami. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa kilkanaście minut.

Odpowiedź na pytanie „Czy po 24 godzinach jestem trzeźwy?” jest prosta: nie. Esperal nie powoduje natychmiastowej trzeźwości. Zamiast tego, lek działa w sposób ciągły, zapobiegając używaniu alkoholu przez okres od 3 do 12 miesięcy. W tym czasie, poziom alkoholu we krwi chorego będzie stale spadał, aż osiągnie trzeźwość.

Jednakże, jeśli pacjent zdecyduje się na spożycie alkoholu w ciągu 24 godzin po wszyciu Esperalu, będzie miał bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Może to być silny ból głowy, nudności, wymioty, biegunka, zawroty głowy, osłabienie, drgawki i dreszcze.

Dlatego też, ważne jest, aby pacjenci, którzy przeszli zabieg wszycia Esperalu, przestrzegali zaleceń lekarza i unikali spożywania alkoholu przez okres 3-12 miesięcy. W ten sposób, będą mogli osiągnąć trzeźwość i wyjść z nałogu.