Czy można zajść w ciążę po pijaku? To pytanie, które zadaje sobie wiele kobiet. Odpowiedź brzmi: tak, ale jest to bardzo niebezpieczne. Alkohol jest silnym środkiem, który może uszkodzić zarówno zdrowie matki, jak i dziecka.

Kobiety, które piją alkohol, mają większe ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu, a także wystąpienia wad wrodzonych u dziecka. Alkohol może również powodować trudności w karmieniu piersią i problemów z koncentracją u dziecka.

Dlatego też, jeśli kobieta planuje zajść w ciążę, powinna całkowicie zrezygnować z picia alkoholu. Nie ma żadnego preparatu, który mógłby wyleczyć człowieka z alkoholizmu. Jest to jedynie preparat wspomagający, który może pomóc w zmniejszeniu ilości spożywanego alkoholu. Jedna ampułka tego preparatu kosztuje mniej więcej 4 – 4,5 zł.

Podsumowując, choć możliwe jest zajście w ciążę po pijaku, to jest to bardzo niebezpieczne. Alkohol może powodować poważne problemy zdrowotne u matki i dziecka. Dlatego też, jeśli kobieta planuje zajść w ciążę, powinna całkowicie zrezygnować z picia alkoholu.