Czy można wyleczyć się z alkoholizmu? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi, którzy borykają się z problemem uzależnienia od alkoholu. Większość z nich chce zmienić swoje życie i zacząć żyć bez alkoholu. Jednak czy jest to możliwe?

Niektórzy twierdzą, że osoba uzależniona od alkoholu jest uzależniona na całe życie. Przeciwnicy ustalania kontrolowanego picia jako celu terapii podkreślają, że osoba uzależniona jest się przez całe życie. Ich zdaniem były alkoholik może tłumić w sobie ochotę wypicia powyżej wyznaczonej normy nawet przez kilka lat, jednak wcześniej czy później nadejdzie moment kiedy złamie się postanowienia.

Inni twierdzą, że wyleczenie z alkoholizmu jest możliwe. Wielu ludzi udaje się wyjść z nałogu i prowadzić normalne życie bez alkoholu. Większość z nich twierdzi, że ich sukces zawdzięczają silnej woli i wsparciu innych. Wielu ludzi, którzy udało się wyleczyć z alkoholizmu, twierdzi, że najważniejsze jest, aby zaakceptować swoje uzależnienie i zacząć działać, aby je pokonać.

Wniosek jest taki, że wyleczenie z alkoholizmu jest możliwe, ale wymaga silnej woli i wsparcia innych. Wielu ludzi udaje się wyjść z nałogu i prowadzić normalne życie bez alkoholu. Jednak najważniejsze jest, aby zaakceptować swoje uzależnienie i zacząć działać, aby je pokonać.