Esperal to lek stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Jest to implant, który zawiera disulfiram, lek znany jako Antabuse. Disulfiram powoduje wystąpienie silnych objawów, gdy alkohol jest spożywany, w tym nudności, bóle głowy, zawroty głowy i ogólne uczucie złego samopoczucia. Esperal jest wstrzykiwany do skóry, gdzie uwalnia disulfiram, który blokuje metabolizm alkoholu.

Czy Esperal może się nie przyjąć? Odpowiedź brzmi tak. Esperal może nie być skuteczny, jeśli pacjent nie bierze udziału w psychoterapii uzależnień. Bez psychoterapii uzależnień alkoholik może i przestanie pić, ale najprawdopodobniej szybko też wróci do swojego nałogu lub znajdzie inne uzależnienie, które pozwoli mu regulować emocje.

Psychoterapia uzależnień jest ważna, ponieważ pomaga pacjentom zrozumieć przyczyny ich uzależnienia i uczy ich, jak radzić sobie z emocjami, które mogą prowadzić do picia. Psychoterapia może również pomóc pacjentom zrozumieć, jak ich uzależnienie wpływa na ich życie i relacje z innymi.

Esperal może być skuteczny w leczeniu uzależnienia od alkoholu, ale tylko w połączeniu z psychoterapią uzależnień. Dlatego ważne jest, aby pacjenci, którzy otrzymują Esperal, otrzymali również odpowiednią psychoterapię. W ten sposób mogą oni skutecznie zmierzyć się z ich uzależnieniem i zbudować trwałą trzeźwość.