Czy alkoholik musi pić codziennie? To pytanie, które często zadają sobie osoby, które mają do czynienia z alkoholizmem. Odpowiedź na to pytanie jest jednak bardzo złożona.

Alkoholizm jest chorobą, która wymaga leczenia. Nie ma jednego sposobu leczenia, ale wszystkie zaczynają się od zrozumienia, że osoba ma problem z alkoholem i musi zacząć go leczyć. Leczenie może obejmować terapię, leki, wsparcie rodziny i przyjaciół, a także wszywki alkoholowe.

Wszywki alkoholowe to małe tabletki, które są wszywane pod skórę pacjenta. Tabletki te mają na celu zmniejszenie chęci do picia alkoholu poprzez blokowanie wchłaniania alkoholu przez organizm. Tuż po zabiegu miejsce wszycia tabletek może być podrażnione, zaczerwienione, lekko obolałe. To jednak naturalna reakcja organizmu na wykonany właśnie zabieg. Skutki uboczne wszywki są bardzo sporadyczne i należą do nich: nudności, wymioty, senność czy łatwe męczenie się.

Czy alkoholik musi pić codziennie? Odpowiedź brzmi nie. Osoba uzależniona od alkoholu nie musi pić codziennie, ale musi zrozumieć, że jeśli nie zacznie leczyć swojej choroby, może to mieć poważne konsekwencje. Wszystkie metody leczenia alkoholizmu są skuteczne, jeśli są odpowiednio stosowane. Wszywki alkoholowe są jednym z tych sposobów, które mogą pomóc osobie uzależnionej w powrocie do zdrowia.